NOWY BONNEVILLE T120 ACE 2019 JUŻ W SPRZEDAŻY

NOWY BONNEVILLE T120 ACE 2019

JUŻ W SPRZEDAŻY

 

Celebrujemy powstanie oryginalnych café racerów
oraz legendarnej, londyńskiej motocyklowej kafejki Ace Cafe.

W 2019 roku Triumph wprowadza na rynek niepowtarzalny model z limitowanej edycji, Bonneville T120 Ace, stworzony na cześć pierwszej generacji cafe racerów,  a także  legendarnej londyńskiej Ace Cafe, która bez wątpienia jest szczególnym miejscem, symbolicznym domem motocykli, przepełnionym atmosferą brytyjskich klasyków.

Odświeżająco wyzywająca postawa „Head Down — Hold On”  młodych, miejskich, odzianych w skórę jeźdźców motocykli Bonneville pojawiła się w latach 60. XX wieku, kiedy rozpoczęli swoje wyprawy na północną obwodnicę Londynu, a następnie zbierali się w knajpce Ace Cafe, porównując jazdę i dzieląc się historiami przy ekscytującym brzmieniu rock and rolla.

Duchowy dom brytyjskich motocyklistów i użytkowników maszyn café racer, bohaterów świateł drogowych oraz kierowców typu „jedziemy do ronda na Hanger Lane i wracamy zanim skończy się ta piosenka” — londyńska legendarna kafejka Ace Cafe oraz ponadczasowa postawa motocyklistów względem szybkości, która ją rozsławiła na całym świecie zostają niniejszym uhonorowane pod postacią tej jednorazowej, limitowanej edycji motocykli firmy Triumph: Bonneville T120 Ace.

BONNEVILLE T120 ACE

Bonneville T120 Ace z limitowanej edycji to nowoczesny klasyk o mrocznym, markotnym i niekonwencjonalnym charakterze.  Bonneville T120 Ace stworzono na bazie uwielbianego modelu T120 Black i cechuje go prawdziwy rodowód, ogromna moc i niepowtarzalny charakterpasujący do jego przeznaczenia.

Zastosowana tylko w tym modelu wersja lakieru Matt Storm Grey (Matowy burzowy szary) z pasem, unikatowy logotyp baru Ace Cafe na panelach bocznych i błotniku oraz detale z hasłem „Head Down – Hold On” na zbiorniku stanowią fantastyczne uzupełnienie tej już fantastycznie spektakularnej sylwetkimotocykla będącej hołdem złożonym oryginalnym motocyklom café racer.

 

Bonneville T120 Ace będzie dostępny na całym świecie w zaledwie 1400 egzemplarzach, a do każdego zostanie dołączony podpisany i numerowany certyfikat. Ta maszyna reprezentuje niezapomnianą, pamiętną część historii nowoczesnych klasyków firmy Triumph, która w dalszym ciągu stale ewoluuje.

Ta ekscytująca, totalnie niestandardowa limitowana edycja wprowadza elementy premium, które są unikatowe tylko dla tego motocykla, jak czteroramienny emblemat firmy Triumph, oznaczona logo baru Ace Cafe wersja kolorystyczna Matt Storm Grey (Matowy burzowy szary) z pasem oraz szereg dodatkowych unikatowych czarnych akcesoriów, takich jak czarne emblematy silnika oraz osłony wlotów powietrza.

Bonneville T120 Ace jest dostarczany z numerowanym certyfikatem podpisanym przez prezesa  firmy Triumph, Nicka Bloora oraz kierownika zarządzającego baru Ace Cafe, Marka Wilsmore’a. Jest to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Motocykl T120 Ace ponadto dumnie prezentuje czarne żebrowane siedzenie, ekskluzywne logo Ace na przednim błotniku i panelu bocznym oraz dostępne wyłącznie w tym modelu detale zbiornika paliwa z hasłem „Head Down – Hold On”.

PLUS: BONNEVILLE T120 DIAMOND EDITION

Sześćdziesiąt lat po narodzinach najbardziej legendarnego w historii motocykla z silnikiem dwurzędowym, firma Triumph wprowadza na rynek model Bonneville T120 Diamond Edition; unikatową, limitowaną edycję z ekskluzywną srebrno-białą flagą Wielkiej Brytanii, dedykowanymi chromowanymi elementami i detalami klasy premium… oraz liczbą egzemplarzy na całym świecie ograniczoną do zaledwie 1400 motocykli.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Kliknij TUTAJ

Ceny zaczynają się od: 54 300,00 zł

 

Specjalna edycja:

 • Unikatowy motyw przewodni motocykla – mroczny, „miejski ścigacz”
 • Wyjątkowe połączenie kolorystyki klasy premium: lakier Storm Grey o wykończeniu matowym z kontrastującym paskiem Ace Cafe
 • Dedykowana grafika Premium Ace Cafe oraz Bonneville T120
 • Detale na zbiorniku paliwa z hasłem „Head Down — Hang On” („Głowa w dół i trzymaj się”)

 

Unikatowe detale i cechy:

 • Czarny, czteropasowy emblemat na zbiorniku paliwa Triumph
 • Czarne osłony i emblematy silnika
 • Czarne, prążkowane siedzenie
 • Minimalistyczny błotnik
 • Kierunkowskazy LED w kształcie pocisku

 

Edycja limitowana:

 • Tylko 1400 egzemplarzy na całym świecie
 • Do każdego modelu zostanie dołączony numerowany certyfikat, podpisany przez prezesa firmy Triumph, Nicka Bloor oraz założyciela motocyklowej kafejki Marka Wilsmore

 

Stworzony na bazie stylowego Bonneville T120 Black:

 • Zaawansowana technologia dedykowana kierowcy dla lepszego panowania nad pojazdem, bezpieczeństwa i pewności jazdy
 • Wysokoobrotowy silnik 1200 cm3 Bonneville dostarczający ekscytujący moment obrotowy osiągający 105 Nm przy 3100 obr./min
 • Dedykowane ustawienia podwozia i zawieszenia dla relaksującej i udoskonalonej codziennej jazdy, niezależnie czy podróżujesz samodzielnie, czy z pasażerem
 • Oryginalna stylistyka inspirowana kultowym modelem Bonneville z roku 1959,

Nowy Bonneville T120 Ace to powtórzenie sukcesu modelu Thruxton Ace z roku 2015, z zachowaniem minimalistycznego stylu pierwszej generacji motocykli cafe racer. Stworzony, by przywodzić na myśl hasło motocyklistów „Head down-hold on” („Głowa w dół-trzymaj się”) oraz czerpać radość z każdej wizyty w symbolicznym domu nowoczesnych klasyków Bonneville, którym jest legendarna kafejka motocyklowa Ace Cafe. Bonneville T120 Ace to manifest unikalności i prawdziwego stylu, jedyna w swoim rodzaju przepiękna wersja Bonneville T120 Black.

 

Stworzony w oparciu o stylowy model Bonneville T120 Black, nowy Bonneville T120 Ace, prezentuje unikatowy poziom wykończenia, w tym między innymi:

 • Ekskluzywną wersję kolorystyczną Storm Grey o wykończeniu matowym z kontrastującym paskiem oraz hasłem na zbiorniku paliwa „Head Down, Hold On’ („Głowa w dół i trzymaj się”)
 • Unikatowe logo Bonneville T120 Ace na panelach bocznych
 • Unikatowe logo Ace Cafe na przednim błotniku

Oprócz oryginalnego lakierowania, T120 Ace jest również wyposażony w szereg unikalnych detali, w tym: ·        Czarne osłony silnika·        Czarne emblematy silnika·        Czarne, prążkowane siedzenie·        Minimalistyczny tylny błotnik (w ofercie akcesoriów Triumph, z homologacją), zestaw do demontażu w standardzie.·        Kierunkowskazy LED w kształcie  pocisku  (dostępne w zależności od przepisów danego rynku)·        Czarny, 4-żebrowy emblemat Triumph na zbiorniku paliwa

 

STANDARDOWE CECHY ZACZERPNIĘTE OD MODELU BONNEVILLE T120 BLACK

Wysokoobrotowy silnik o pojemności 1200 cm3

Prawdziwy charakter modelu Bonneville T120 podkreśla wysokoobrotowy, 8-zaworowy, rzędowy silnik o pojemności 1200cm3.

Stworzony z myślą o miłośnikach nowoczesnej klasyki, dostarcza natychmiastowy moment obrotowy, osiągając 105 Nm przy 3100 obr./min. – zaskakująco aż o 54% więcej niż w poprzedniej generacji.

Dzięki niesamowitej precyzji i natychmiastowej reakcji przepustnicy za sprawą kolejnej generacji systemów Ride-by-wire oraz sterowania silnikiem, sześciobiegowy silnik Bonneville 270 ° o pojemności 1200 cm3 zapewnia charakterystyczny, liniowy przekaz mocy.

Profil silnika został pięknie dopracowany, zawierając kluczowe elementy legendarnych motocykli Bonneville z lat 60-tych,  które z wyczuciem, zostały wkomponowane z zachowaniem kultowego stylu.
Za stylową obudową silnika 1200, kryje się najnowocześniejszy system chłodzenia cieczą, starannie zintegrowany z całym motocyklem, z zachowaniem minimalistycznego stylu, zmniejszający ilość emitowanych spalin oraz zwiększający wydajność paliwa – aż o 13% większa niż w poprzedniej generacji. W połączeniu z wydłużonym okresem dokonywania przeglądu technicznego co 16000 km, przyczynia się w zdecydowany sposób do obniżenia kosztów eksploatacyjnych i utrzymania pojazdu.

Dodatkowo, efekt wizualny wydechu zaprojektowanego w eleganckim stylu, w konwencji „prostych, przejrzystych linii” został osiągnięty poprzez inteligentne zamaskowanie rury wydechowej z ukrytym katalizatorem. Dostarcza prawdziwy brytyjski ryk silnika typu twin, z bogatym warkotem, który w pełni oddaje charakter modelu T120, na poziomie jakiego oczekujesz.

Współczesne możliwości
Model Bonneville T120 Ace został wyposażony w standardowe cechy modelu T120 Black, z całym bogactwem technologii skupionej na kierowcy, zapewniając  ponadprzeciętne prowadzenie, bezpieczeństwo oraz pewność jazdy –  parametry te są sprytnie i z wyczuciem wkomponowane w typowy charakter i charakterystyczny styl Bonneville:

 

ABS                                       

Możliwy do  konfiguracji system zapobiegający blokowaniu się kół
podczas hamowania Triumph wnosi nowy poziom bezpieczeństwa i
kontroli nad pojazdem Bonneville.

 

System Ride-by-wire            

  Dla zwiększonej reakcji przepustnicy, bezpieczeństwa oraz wydajności paliwa.

 

Kontrola Trakcji                    

 Korzystając z systemu ride-by-wire, programowalna kontrola trakcji oferuje zwiększone panowanie nad pojazdem.

 

Dwa tryby jazdy                      

Zintegrowane z systemem ride-by-wire, dwa tryby jazdy “drogowy” i „deszcz” zapewniają kierowcy większe poczucie kontroli i bezpieczeństwa

 

Wspomagane sprzęgło           

Sprzęgło jest jeszcze bardziej komfortowe w użyciu, umożliwia pokonywanie długich  dystansów bez uczucia zmęczenia.

 

Światło DRL                            

Najnowocześniejsze światło do jazdy dziennej (DRL) dostarcza charakterystyczny strumień światła, zwiększoną wydajność oraz długą żywotność (aplikowane w krajach gdzie pozwalają na to przepisy prawne).

 

Tylne światło LED                  

Wbudowane tak, aby doskonale komponować się z “uniesionym” tyłem motocykla, dostarcza charakterystyczny strumień światła, doskonałą wydajność i jest zintegrowane ze światłem tablicy rejestracyjnej.

 

Podgrzewane manetki            

Zaawansowane podgrzewane manetki z trzema trybami działania.

 

Gniazdo zasilania USB           

Gniazdo zasilania USB umieszczone pod siedzeniem umożliwia zasilanie elektrycznych urządzeń.

 

Immobiliser                            

Transponder zintegrowany z kluczykiem T120

Stylowe zegary                       

Zaawansowane zegary (prędkościomierz i obrotomierz) z pięknymi tarczami 3D, inteligentnie przedstawiające cyfrowe menu.

Kluczowe cechy obejmują:
– Konfiguracja podgrzewanych manetek
– Konfiguracja trybów jazdy  – drogowy lub deszcz
– Wskaźnik zmiany biegu
– Licznik przebiegu
– Ustawienie 2 x trasa
– Wskaźnik dokonania przeglądu
– Wyświetlanie ilości kilometrów do uzupełnienia poziomu paliwa
– Wskaźnik poziomu paliwa, bieżącego i  średniego zużycia
– Możliwość wyłączenia kontroli trakcji
– Zegar

Dodatkowo, istnieje możliwość zamontowania w motocyklu kontroli trakcji, której status będzie również wyświetlany na zegarach.

Zespół przełączników            

Elegancki zespół przełączników  gwarantuje łatwy w obsłudze i szybki dostęp do kluczowych funkcji, wyświetlanych na zegarach.

Relaksujące i wyrafinowane prowadzenie

Bonneville T120 został wyposażony w dedykowane ustawienia zawieszenia i podwozia dla relaksującej i udoskonalonej codziennej jazdy, niezależnie od tego czy podróżujesz z pasażerem, czy tylko sam na sam z motocyklem.

Połączenie dynamiki jazdy, zwrotności i stabilności przejawia się w wygodnym siedzeniu i dostosowanym skoku zawieszenia, aby cieszyć się beztroską jazdą. Relaksująca pozycja jazdy, podgrzewane manetki w standardzie, stopka centralna i uchwyty dla pasażera. Edycja Ace jest wyposażona w funkcje, które przedstawiają maksymalny poziom komfortu oraz praktyczności.

Oryginalna stylistyka

Zainspirowany legendarnym modelem Bonneville 59’, model BonnevilleT120 Black został stworzony aby kultywować legendarny styl, detale i cechy swojego prekursora.

Począwszy od ogólnej sylwetki, rzeźbionego, opływowego zbiornika paliwa poprzez przepiękne emblematy, oświetlenie oraz niesamowite  zegary, model T120 Black bez wątpienia pięknie ewoluował, stając się ponadczasowy.

“Według mnie Triumph i Ace Cafe idą ramię w ramię, ponieważ przez dziesięciolecia motocykliści pojawiają się w tej motocyklowej kawiarni na najnowszych brytyjskich twinach, aby przemierzyć autostradę A406, będąc niepokonanymi na światłach. Ten nowy, piękny Bonneville T120 Ace, jest ukłonem w stronę tych kierowców i wspaniałej historii, którą razem dzielimy ”

 

Parametry

 

Bonneville T120 Ace

Rodzaj silnika Chłodzony cieczą, 8-zaworowy, SOHC, 270°, równoległy rzędowy
Pojemność 1200 cm3
Średnica/suw 97,6 x 80 mm
Stopień sprężania 10.0:1
Maksymalna moc 80 KM / 59KW przy 6550obr./min
Maksymalny moment obrotowy 105 Nm przy 3100obr./min
Układpaliwowy wielosekwencyjny,elektroniczny wtrysk paliwa
Wydech czarny w systemie  2 w 2
Układ napędowy łańcuch X-ring
Sprzęgło mokre, wielotarczowe, obsługiwane przez dźwignię
Skrzynia biegów 6-biegowa
Rama rurowa, stalowa, kołyskowa
Wahacz dwustronny, rurowy, stalowy
Przednie koło 32-szprychowe 18 x 2,75 cala
Tylne koło 32-szprychowe 17 x 4,25 cala
Przednia opona 100/90-18
Tylna opona 150/70 R17
Przednie zawieszenie KYB 41mm ze zbiornikiem wyrównawczym, skok 120mm l
Tylne zawieszenie Podwójne amortyzatory KYB z regulowanym wstępnym napięciem sprężyny, skok 120 mm
Przedni hamulec Podwójne tarcze 310 mm,
2-tłoczkowe, pływające zaciski Nissin, ABS
Tylny hamulec Pojedyncza tarcza 255 mm,
2-tłoczkowy, pływający zacisk Nissin, ABS
Długość 2170 mm
Szerokość (z kierownicą) 785 mm
Wysokość bez lusterek 1125 mm
Wysokość siedzenia 785 mm
Rozstaw osi 1445 mm
Kąt pochylenia główki ramy 25,5 º
Przyspieszenie 105,2 mm
Masa na sucho 224 k g
Pojemność zbiornika paliwa 15 L
Wskaźniki Wielofunkcyjny pakiet wskaźników LCD z analogowym
prędkościomierzem, obrotomierzem, wskaźnikiem zmiany biegu, wskaźnikiem poziomu paliwa, wskaźnikiem dokonania przeglądu, zegarem, komputerem pokładowym, przyciskiem przewijania oraz zmiany trybu jazdy na kierownicy, wyświetlaniem statusu podgrzewanych manetek, kontroli trakcji oraz mapy zapłonu.
Zużycie paliwa 4,5 l/100km
Emisja CO2 103,0 g/km