ILE CZASU SPĘDZA W KORKACH MIESZKANIEC TRÓJMIASTA?

Mieszkańcy trójmiasta spędzają w korkach średnio 26 godzin rocznie. To i tak lepiej niż w innych miastach w Polsce .

Najbardziej zakorkowanym miastem na świecie jest Los Angeles. Tam statystyczny mieszkaniec spędza w korkach 102 godziny rocznie. Wśród najbardziej zakorkowanych miast na świecie znalazły się również te z Polski.

Polacy spędzają średnio 29 godzin rocznie w korkach. Taki wynik sprawił, że Polska uplasowała się na 13. miejscu wśród najbardziej zakorkowanych miast na świecie. W najnowszym raporcie Inrix uwzględniono dane z 5 kontynentów, 38 państw i 1360 miast. W zestawieniu znalazło się również osiem polskich miast, w tym trójmiasto.

Najbardziej zakorkowanym miastem na świecie okazało się Los Angeles. Tam kierowcy spędzają rocznie średnio 102 godziny w korkach. Na kolejnych miejscach znalazły się Nowy Jork i Moskwa. 

Trójmiasto wypadło na ich tle całkiem nieźle. Tu w korkach stoimy średnio 26 godzin rocznie. To mniej niż w Poznaniu (30 godzin), Szczecinie (28 godzin)  i Wrocławiu (27 godzin). Szybciej jeździ się w Łodzi (24 godziny) czy Katowicach (17 godzin). Niepokojące jest jednak to, że względem lat czas stania w korkach wydłużył się.  

Czy można coś z tym zrobić? Oczywiście! Warto wzorować się na aglomeracjach które z tym problemem borykają się od lat.  Dobrym przykładem mogą być tu duże miasta francuskie, hiszpańskie, czy włoskie. Gdzie  spory udział w ruchu miejskim stanowią kierowcy skuterów.  Rozwiązanie to zapewnia wysoką mobilność przy niskich kosztach. A dodatkowo rozwiązuje problem parkowania w ścisłym centrum miasta.  Skuter w obecnej potrafi być także szykownym pojazdem który przykuje wzrok tak przy Oliwa Biznec Center, jak i przy Monciaku. Warto przekonać się co oferują ieszkańcom miast współczesne skutery Piaggio i Vespa.  W tym celu zapraszamy do AC Motors Rumia na ul. Grunwaldzkiej 69a. Lub do kontaktu za pośrednictwem formularza – kliknij TUTAJ